Grįžti į sąrašą
rating-star rating-star rating-star rating-star 4.1 iš 5 (578 įvertinimai)
Atidaryti žemėlapyje »
Nuvykti į vietą su Bolt » Maistas į namus iš Wolt » Prekės į namus iš Barbora »

„Vinetu kaimas“ kviečia vaikų ir suaugusiųjų grupes į edukacines, pažintines ekskursijas Gyva pažintis su turtinga ir spalvinga Amerikos indėnų kultūra, istorija ir papročiais.

„Vinetu kaimas“ - tai aktyvaus laisvalaikio ir harmoningo poilsio kaimas įsikūręs Klaipėdos rajono Kretingalės seniūnijoje, vaizdingame Akmenos – Dangės upės slėnyje. Šiaurės Amerikos indėnų tradicijas puoselėjančiame kaime įkurtas gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi.

„Vinetu kaime“ rengiamos edukacinės patyriminės ekskursijos vaikų ir suaugusiųjų grupėms, kurių metu supažindinama su spalvinga ir turtinga Amerikos indėnų kultūra, istorija ir papročiais, išbandomos archainių ginklų galios, atskleidžiamos legendų paslaptys, organizuojami ritualai ir interaktyvūs praktiniai užsiėmimai Motulės Gamtos ir Didžiosios Dvasios prieglobstyje.

Indėniška tematika organizuojamos vaikų išleistuvių šventės, gimtadieniai suaugusiems ir vaikams, rengiamos vasaros stovyklos, vyksta kasmetinės gamtos šventės, festivaliai visai šeimai. Taip pat - įmonių, bendruomenių, giminių ar bendraklasių susitikimai, mergvakariai, bernvakariai, sąskrydžiai bei kiti renginiai.

Čia dunda indėniški būgnai, į dangų stiebiasi mistiniai toteminiai stulpai, akmenų labirintai veda link atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus…

Vinetu kaimas – tai aktyvaus ir harmoningo laisvalaikio kaimas. Jo svečiai gyvena autentiškose indėnų palapinėse tipi ir mediniuose nameliuose, maitinasi sveiku, palaimintu maistu, prausiasi lauko pirtyje, laisvę atranda jodami žirgais, besiirdami baidarėmis, kūrybos kibirkštį įžiebia muzikuodami, kurdami rankdarbius, kovos dvasią pažadina lankų mūšiuose ir dalyvaudami senovinių ginklų turnyruose, mėtydami kirvius – tomahaukus, ietis ar šaudydami iš lanko į taikinius.

Vinetu kaime įkurtas indėnų muziejus, kuriame pristatomas per dešimtmetį surinkta muziejaus ekspozicija: rankdarbių, meno ir juvelyrinių dirbinių, archainių ginklų, trofėjų, toteminių stulpų, muzikos instrumentų, aprangos ir puošybos detalės, senovinės nuotraukos, paveikslai ir kitų artefaktų.

Pristatoma indėnų pirtis inipi ir jos teikiama nauda, prakaito apsivalymo ceremonija.

Programą papildo praktiniai užsiėmimai. Organizuojami šaudymo iš lanko ir indėniškos spjaudyklės turnyrai. Mėtant ietį ir tomahauką galima patikrinti rankos tvirtumą.

Indėnų energetinis labirintas – tai kelias į save, suteikiantis unikalią progą paleisti savo norus ir svajones išsipildymui, mes iš prigimties esame susiję su gamtos elementais. Kai į juos ir jų simbolius sutelkiame savo intenciją, galime pasinaudoti jų energija, kad padidintume energetinio valymo ir meditacijos efektyvumą. Jūsų intencija yra labai svarbi, aiškiai ją suformuluokite..

,,Vinetu kaime” gyvena daug naminių paukščių, avys, ožkos, arkliai ir kiti gyvūnai. Lankytojai gali prie jų prieiti, pamaitinti. Taip pat pajodinėti su žirgais.

Neatsiejama kultūros dalis yra maistas. Indėnų užkandinėje patiekiami tradiciniai indėnų patiekalai ir gėrimai, pagaminti čia pat esančioje virtuvėlėje. Taip pat galima pasimėgauti kava ar indėnų arbata.

Indėniška tematika organizuojamos vaikų išleistuvių šventės, gimtadieniai suaugusiems ir vaikams, rengiamos vasaros stovyklos, vyksta kasmetinės gamtos šventės, festivaliai visai šeimai. Taip pat – įmonių, bendruomenių, giminių ar bendraklasių susitikimai, sąskrydžiai bei kiti renginiai.

Veikla ir renginiai:
– Edukacinės – patyriminės ekskursijos vaikams ir suaugusiems, „Gyva pažintis su turtinga ir spalvinga Amerikos indėnų istorija ir kultūra.
– Organizuojamos asmeninės, gimtadienio šventės, festivaliai ir renginiai suaugusiems, įmonės šventės, vestuviu ceremonija, krikštynos, mergvakariai ir bernvakariai, klasiokų, giminės, bendruomenių susitikimai.
– Čia Jūs gyvai dalyvausite ir pajausite indėnų Didžiosios Dvasios paslaptis.
– Vaikų išleistuvių šventė, kartu su indėnais „Vinetu kaime“.
– Šaudymo iš lanko turnyrai,
– Lankų mūšis, Apache iššūkis – draugiška kova su lankais.
– Baidarių ir kanojų nuoma, Akmenos – Danės upe, Minijos upe.
– Jodinėjimas žirgais.
– Apgyvendinimas tikrose indėnų palapinėse Tipi.
– Apgyvendinimas mediniuose nameliuose.
– Stovyklavietės paslaugos, medinių lauko pavėsinių nuoma, sporto (tinklinio, futbolo, krepšinio) ir žaidimo aikštelės, žvejyba, paplūdimys.
– Indėnų pirties Inipi ritualas.
– Ugnies ir būgnų ritualas su šokiais ir šventos pypkės palaiminimu.
– Indėnų būgnų ratas.
– Muzikos garsų terapinė kelionė, meditacija, „Pažinimo ratas“

Visi esame giminės, didžiosios Dvasios sukurti, gyventi harmonijoje su viskuo kas mus supa.
Mitakuye Oyasin (Lakotų genties posakis).
Sėkmės ir laimės, vadas Vinetu, HAU !!!

Vieta žemėlapyje

Komentarai

Atsiliepimai

Aktyvios pramogos