Grįžti į sąrašą

Mini alaus darykla – restoranas „Būsi Trečias“ yra seniausia tokio tipo įstaiga Vilniuje. Įsikūrėme prieš 20 metų Totorių gatvėje ir dabar esame ilgiausiai veikianti maitinimo įstaiga šioje vietoje.

Daugeliui lankytojų arba praeivių kyla klausimas, ką reiškia „Būsi trečias“? Pavadinimo reikšmė atkeliavo iš laikų, kai butelis degtinės kainuodavo tris rublius. Pilietis, norėdamas išgerti, bet nepasigerti, susirasdavo kolegą tam, kad nereikėtų vartoti viso butelio iškart, o trečio ieškodavo tiesiog stoviniuodami ir rodydami specialų ženklą arba tiesiog paklausdavo: -„Būsi trečias?“. Prisijungus trečiajam piliečiui, visi susimesdavo po rublį ir pasidalindavo savąjį „laimikį“ į tris lygias dalis. Taigi „būsi trečias“ reiškia ne tik tam tikrą gėrimo tradiciją, bet ir kompaniją.

„Būsi Trečias“ buvo kuriamas tam, kad žmonės, išsiilgę gyvo, šviežio alaus, turėtų savo vietą. Iš pradžių buvo verdamas šviesusis alus, paskui sekė alaus kokteiliai, o pats naujausias juodas alus tapo mėgstamas šios alaus rūšies gurmanų. Prieš porą metų savo lankytojams pristatėme trečiąją rūšį – tamsų alų. Meniu pateikiama ir trylika rūšių alaus kokteilių (patys populiariausi airiško viskio ir vyšnių).

Alus verdamas tiesiog po lankytojais, t.y. rūsyje. Iš tonos talpos statinių jis keliauja tiesiai į barą. Kiekvienas norintis gali aplankyti alaus daryklą, tiesiog reikia susitarti dėl laiko.

Be vietinio alaus yra siūloma ir keletas kitų rūšių alaus.

Tačiau vien alumi sotus nebūsi, tad stengiamės, kad būtų ir skanaus maisto. „Būsi Trečias“ virtuvė – tai europietiškos ir lietuviškos virtuvės derinys. Čia galima surasti ir lengvų užkandžių, ir rimtesnių patiekalų. Taip pat siūlomi ir dienos pietūs.

Lankytojams yra skirti du aukštai. Pirmajame aukšte baras ir 45 sėdimos vietos. Antrajame aukšte kur kas erdviau, taip pat čia įrengta banketinė salė, kurioje telpa iki 25 žmonių.

„Būsi trečias“ yra Dacių šeimos verslas. Dažnai jus gali aptarnauti pats šeimininkas ar jo sūnūs dvyniai (turbūt viena iš nedaugelio vietų kur užėjęs klientas žino, kad dar gali išgerti, nors jam jau „dvejinasi“). Visada maloniai laukiame jūsų atsiliepimų, patarimų. Kadangi esame nedideli ir nesame supančioti taisyklėmis, visada galime prisiderinti prie jūsų, o kartais ir nustebinti netikėtumais.

Kiekvienas užėjęs ras kažką malonaus sau: gal tai bus aptarnavimas, gal maistas arba gėrimai, gal interjeras, gal galimybė romantiškai pasėdėti, o gal draugai (nauji ar seni).

P.S. Pirmame aukšte ant balkio kabiname klientų atneštus pinigus iš įvairiausių pasaulio vietų, tad jei turite atliekamų, galite palikti pas mus ir prisidėti prie baro kūrimo drauge.

Vieta žemėlapyje

Barai